İzmir Apartman Yönetimi

Bu kompozitşık boyut ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, tıknaz konutların üzerine insanların eskisi derece bildirişim süresince olmamalarını sağlayıcı sosyalleşme problemleri bile bir araya gelince yaşanmış olan bu kargaşa havaının düzene girmesi bâtınin binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik olduğundan bu yönetim ile yan yana apartman bâtınin bir idareci seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi bâtınin ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna ilişkilı yapamamak önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonra temelı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri aracılığıyla var ise beyit sahibi ve defa sahipleri aracılığıyla belirlenen kararları adına getirir,

· Apartmanın korunması, hizmetı, tamiratı ve tedbirleri karşı tüm yetkilere sahiptir.

· Genel yönetim aksiyonleri, arılık ve hizmet aksiyonleri, asansör, kalorifer, yalıtım, güvenlik ve sigorta aksiyonlerinden sorumludur.

· Genel olarak tüm hizmet, tamirat, arılık ve öteki giderler bâtınin apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri bâtınin maddi koltuk tuzakır.

· Cümle hasılat ve giderleri defterde meblağ ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri aracılığıyla bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Meraklı Apartman Yöneticisi girer.

Meraklı Apartman Yöneticiliği Nedir?
Tıknaz dirim alanlarının artması ile temelı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Meraklı Apartman Yöneticiliği bile bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanların zamanla yarışırken kendi aksiyonleri haricinde diğer bir aksiyone aralık ayıramamalarının majör bir dert olması yanünden apartmanda canlı kişilerin çoklukla bu tür yöneticilik aksiyonleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması fakat mecburi olan bu durumu yapmaları çoklukla apartman yaşantısında sorunlara erkân açıyor. Bu problemleri dışarıdan meraklı kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda ongun eden bir durumdur. Mevki maliklerinin bu süreci basit bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda bilirkişi kişilerden koltuk tuzakıyorlar.

Apartman yönetimini dışarıdan tarafsız ve bilirkişi kişiler aracılığıyla bünyelmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek temelı problemlerı ortadan kaldırıyor. Elan düzgün, otoriter ve çok bir şekilde yönetim sağlanmış oluyor. Bu meraklı apartman yöneticiliği karşı sertifika programları bulunmaktadır. Yetişek tuzakınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da majör bir örutubet taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir