Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza temelli giriş yaratıcı ve izlem fail biriyseniz, örneğin 2 güneş önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çdüzenındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çdüzenındı demeden önce son bir yoklama de arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem fail yakınlarımızdan yoklama sağlamlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izlem ettiği kişileri gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriyetle kullanıcı adınızı değişlemtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız karınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çdüzenışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çdüzenındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde taraf yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çdüzenınabilir.
Takipçi arttırmak karınin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriyetle Instagram birliksı istediği karınin şifrenizi düzenırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir özlük şifrenizi çgörmek karınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çdüzenınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, izlemçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun karınin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişâlâ farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çdüzenınan Instagram Hesabı Elbette Sonuç Alınır?
Instagram hesabı çdüzenınan ya da hacklenen zevat karınin ne efsus ki çok bir tomar racon bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok bir tomar destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çdüzenındı” diye haddizatında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çdüzenışan kişilerin olması.

1.Racon: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çdüzenışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi değişlemtirin ve vakit kaybetmeden ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Racon: Instagram hesabınız çdüzenındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram anlayış şifreniz değişlemtiğinde veya kullanıcı adınız değişlemtiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi düzenırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değişlemtirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değişlemtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değişlemtiren sen değilsen, hesabını güvene düzen” ya da gâh “değişlemikliği gelişememiş düzen” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız lakin ekseriyetle saldırganlar e-posta adresini değişlemtirdiği karınin sizde bu ekran çıkmaz ve dikme olarak “güvenlik kodu düzen” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir