Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca bilgelik aktarımı için bileğil, aynı zamanda sefa için bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir protez ad kullanarak (nickname) söyleşi edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız rastgele biriyle dokumalabildiği kabil başkaca tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri aracılığıyla dokumalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve söyleşi ika için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriyetle programlama dilleri kullanılarak yahut müheyya scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş çıkarmak için yalnızca nickname (protez ad) geçirmek ehliyetli olurken bazılarındaysa sohbete başlangıçlamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine başlangıçlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla program mesafe dulukünü kullanarak yalnızca yazılı, yazılı ve sahnelü, sesli ve sahnelü kabil tercihe bağlamlı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı kısaca müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isimli müdrike mesajlaşma yazılımıdır. Bir gayrı popüler chat program olan ve internetin efsane yazılımlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir